81 ilde orta gelir grubuna konut kampanyası! Bakan Kurum ayrıntılarını açıkladı

TOKİ’nin alt gelir kümesine yönelik konut kampanyası eylül ayında başladı. Müracaatlar 31 Ekim prestijiyle sona erdi. 5 milyonun üzerinde müracaat yapıldı. Gözler daha öncede açıklanan orta gelir kümesine yönelik yeni kampanyaya çevrildi.

A Para’ya konuşan Bakan Kurum yeni konut kampanyasıyla ilgili kıymetli bilgiler verdi. Bakan Kurum çalışmaların artık şekillenmeye başladığını bu ay içerisinde ayrıntıları paylaşacaklarını söyledi.

Kurum projede 100 bin konut olduğunu ve 81 vilayette orta ve orta üstü gelir kümesini kapsayacağını söz etti.  Finansman konusunda çalışmaların netleşmediğini düşük peşinat, uzun vade olacağını, bankalarla birlikte hareket edeceklerini belirten Bakan Kurum görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile beraber çalıştıklarını söz eden Kurum bu kampanyanın mevcut konut üretimini destekleyeceğini belirtti. 

Kurum konuşmasının devamında Türkiye’de üretimi devam eden bütün konut şirketlerinin kampanyaya dahil olacağını söylerken, bankalarla da finansman konusunda görüştüklerini, onların da kampanyaya dayanak vermesini beklediklerini tabir etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir