AK Partili Yılmaz’dan Kızılay Başkanı Kınık’a: İstifa etmezse dernek gereğini yapacaktır

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komitesi Başkanı ve AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz Haber Küresel yayınına katılarak gündemi kıymetlendirdi.

Yüz binlerce depremzede çadır beklerken çadır satmasına yönelik eleştiriler üzerinden Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a ‘istifa’ daveti yapan Yılmaz’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

BABACAN VE İKTİSAT TARTIŞMASI: İktisat grup işidir, hiç kimse tek başına bu cins muvaffakiyetleri sağlayamaz, güçlü bir liderlik işidir. Erdoğan’ın güçlü liderliği olmasaydı ekonomik muvaffakiyetleri sağlayamazdık. Grup başarısı olarak da çok kıymetli çalışmalar yapıldı. Münasebetiyle tek bir ismi öne çıkarmak yanlışsız değil.

YENİ KABİNE: Bu bahisler Cumhurbaşkanımızın takdirinde olan hususlardır. Kabineden öncelik neyse ona nazaran bir değişim bekleyebiliriz. Örneğin güçlü bir iktisat takımı olacağını vurguluyoruz.

MEHMET ŞİMŞEK: Mehmet Bey bizim arkadaşımız, önemli birikim ve katkıları olmuş bir arkadaşımız. Her vakit AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımızın çalışmalarına katkısı olacağını belirtti. Lakin şu sıralar sıhhat sorunları olduğu için direkt bir çalışmanın içinde olamayacağını belirtti, inşallah ilerleyen periyotlarda olacaktır. Değerli olan isimlerden çok bence takım ruhu. Bu mevzuları Cumhurbaşkanımıza bırakmamız en doğrusu. Kesinlikle her periyot olduğu üzere bu periyotta deneyimle yeni yüzleri birleştiren bir imaj olacaktır.

SOĞAN-TOGG: (‘Soğan mı daha kıymetli, TOGG mu?’ sorusu üzerine) Soğan da TOGG da vatandaş için kıymetli. Cumhurbaşkanımızın da vurgusu çok kıymetli. Bu yollar olmasa tarımda da istediğimizi elde edemeyiz. Besin da halkımızın gündelik hayatında çok kıymetli. Bunları bütüncül bir formda ele almanız lazım. Bütün bunlar birbiriyle bağlı. Yeni mahsulün pazara gelmesiyle bu sorunun ortadan kalkacağını düşünüyoruz. Ramazan ayının ve zelzelenin tesiri oldu bu mevzuda tahminen.

KIZILAY: (Çadır satışı) Afet ortamında ben de bu satışı tasvip etmiyorum. Olağan vakitte bu türlü ticari şeyler yapılabilir tahminen lakin bu durumda bunun tasvip edilmediğini ben de düşünüyorum. Gereği yapılmalı. Bir yönetici bu kadar reaksiyon alıyorsa gereği yapılmalı diye düşünüyorum. Kendisi istifa etmezse dernek gereğini yapacaktır, bir değişimin olması gerektiğine ben de inanıyorum. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir