Çankaya Zabıtasından 6 ayda 17.659 denetim


Çankaya Belediyesi Zabıta Ekipleri, Çankayalıların sağlık ve huzuru için ilçe sınırlarındaki denetimlerini sürdürüyor. Sene başından bu yana 17 bin 659 denetim yapan Çankaya Zabıtası, işyerlerinin; vergi levhaları ve ruhsatlarının yanı sıra imalathanelerin, hizmet işletmelerinin hijyen kurallarına uyup uymadığını da denetledi.

 

Nüfusunun bir milyona yakın, gündüz nüfusunun ise iki buçuk milyonu bulduğu Çankaya’da hizmet veren işyerlerinin denetimi Zabıta ekipleri tarafından gece-gündüz yapılıyor. Pazaryeri, lokanta, pastane, fırın, balıkçı, bakkal, market, kasap, berber ve kuaför, seyyar, işporta, inşaat gibi birçok alanda vatandaşın sağlığı ve güvenliği için denetim uygulayan Belediye, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına azami özeni gösteriyor. Halk sağlığına tehdit oluşturacak unsurları denetleyen ve kurallara uymayanlara idari yaptırım uygulayan Çankaya Zabıtası, yılın ilk 6 ayında 17 bin 659 denetim gerçekleştirdi. Zabıta denetimlerde; 9 bin 350 işyerine uygunluk, 5 bin 880 işyerine ihtar, bin 900 işyerine idari yaptırım karar tutanağı, 529 işyerine durum tespit tutanağı düzenleyerek kayıt altına aldı.

 

VATANDAŞ BAŞVURUSUNA HIZLI MÜDAHALE

Pazaryeri, lokanta, pastane, fırın, balıkçı, bakkal, market, kuruyemiş, kasap, berber ve kuaför, oto galeri işletmeleri ile sıhhi, gayri sıhhi, eğlence, umumi temizlik, inşaat ve hafriyat alanında faaliyet gösteren yerleri denetleyen Çankaya Belediyesi Zabıta Ekipleri,6 aylık denetimlerinde 217 seyyar satıcının faaliyetini sonlandırdı. Vatandaşlardan gelen inşaat-tadilat, gürültü, dilenci, atık toplayıcıları, çöp, seyyar satıcı gibi şikayetlere de anında müdahale eden Çankaya Zabıtası,  bu konuda 9 bin 560 başvuruyu değerlendirdi. Esnafın eksiklerini gidermelerine yönelik iyi niyetli tutum gösteren Çankaya Belediyesi Zabıtası, denetim öncesi bildirimde bulunarak eksiklerin giderilmesi konusunda da yardımcı oluyor.   

Çankaya Belediyesi Zabıtasına bildirimde bulunmak isteyen vatandaşlar, 444 06 01 ve 230 75 51 numaralı telefonlardan ulaşabilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir