CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu afişleri hazırlayan şirket: Cumhur İttifakı istedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun Elazığ ziyareti öncesi kentin birçok reklam panosuna asılan ve Kılıçdaroğlu ile CHP’li vekilleri maksat gösteren afişleri basan şirket tarafından açıklama yapıldı.

halktv.com.tr’de yer alan habere nazaran şirket, afişlerin Cumhur İttifakı partilerinin isteği üzerine basıldığını söyledi.

Afişleri basan şirketin başkanı Mustafa Karatepe, açıklama yayınlayarak “Son günlerde kamuoyunda gündem oluşturan bilboardlarda yer alan afişlerin baskısı, ‘Cumhur İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin talebiyle şirketimiz tarafından yapılmıştır. Baskısını yaptığımız açık hava reklam mecralarının işletmesi ve asım işleri bize ilişkin değildir” dedi.

Afişlerin asım sürecinin kendileri tarafından yapılmadığı bildirilen açıklamada şu tabirlere yer verildi:

  • Son günlerde kamuoyunda gündem oluşturan Bilboard’larda yer alan afişlerin baskısı, Cumhur İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin talebiyle şirketimiz tarafından yapılmıştır. Baskısını yaptığımız açık hava reklam mecralarının işletmesi ve asım işleri bize ilişkin değildir. Baskısını yaptığımız açık hava reklamları (Bilboard, Raket, Totem ve Megalight) yetkili şirket tarafından bizden teslim alınmış ve asımı tekrar bizden teslim alan şirket tarafından yapılmıştır.
  • Kamuoyunda, şirketimizin 3. şahıslarla paydaşlık yaptığı argümanları dolaşmaktadır. Bu savların asla gerçeklik hissesi yoktur. Şirketimiz, REKA Reklam/ Mustafa Karatepe ismiyle 16.10.2016 yılında resmi olarak faaliyete başlamış ve hala faaliyetlerine reklam, baskı, fuarcılık, dezenfeksiyon ve tertip hususlarında devam etmektedir. Bir ekip çevrelerin çıkar ya da provoke emelli argüman ettikleri üzere şirketimizin kurulduğu günden bu yana 3. şahıslarla hiçbir paydaşlığı olmamıştır. Şirketimiz, misyonumuz ve ticari anlayışımız gereği bugüne kadar hiçbir siyasi partinin ne yanında ne de karşısında yer almamış, tam tersine hepsine eşit arada bulunmuştur ve bu türlü olmaya da devam edecektir. Geldiğimiz noktada kamuoyunda yer alan bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak ismine bu türlü bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.

KILIÇDAROĞLU, ‘PROVOKASYON AFİŞİ’NIN ÖNÜNDE POZ VERMİŞTİ

Elazığ ziyareti öncesi kentte Kılıçdaroğlu’nun gelişini duyuran afişler kaldırılırken Kılıçdaroğlu ile CHP’li vekilleri gaye gösteren afişler asılmıştı. halktv.com.tr’ye konuşanlar, kelam konusu imzasız afişleri asanın AKP Vilayet Başkanlığı olduğunu söylemişti.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, kendi hakkında asılan afişteki “İktidara gelirsek İHA ve SİHA üretimi duracak” kelamının kendisine ilişkin olmadığını söyleyerek mevzuyu yargıya taşıyacağını açıklamıştı.

Kılıçdaroğlu da kendisine atfedilen “(tutuklu eski HDP eş genel başkanı) Selahattin Demirtaş’ın göğsüne onur madalyası takacağım” diye yazılı afişin önünde elleri bağlı bir biçimde poz vererek Twitter’dan şunları yazmıştı:

  • Bay Kemal’in kente ziyaretini provoke etmek için, her yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde hiç umursamam Saray provokasyonlarını; lakin üzücü olan şey şu ki, bu ucuz provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın kırılan kalplerinin ne olacağını kimse düşünmüyor.
  • Ne uğruna yapıyorsunuz bunları? Biraz daha çalmak çırpmak için. Yurttaşlarımıza hakaretler etmeye, ayrıştırmaya paha mi ey saray? Gözünüz ne vakit doyacak sizin? Üç günlük, hepimizin fakat biçare olduğu bu dünyada, bu hengame hiç mi bitmesin istiyorsunuz?

‘BATSIN BU AYRIMCILIK! BATSIN BU DİLİNİZ!‘

  • Sizinle bizim ortamızda bir temel fark var. Biz vatanseveriz, siz ise oy için her bir şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar. Vatanseverler oy için ülkesinin insanını devletine küstürmez. Neyleyim o oyları? Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz!
  • Biz barışacağız. Vallahi de billahi de barışacağız! İnadına can cana, yan yana olacağız. Başaracağız biz bunu. Bize nasip olacak göreceksiniz. İnadına et ile tırnak olmaya devam edeceğiz. İnadına helalleşeceğiz. İnadına daima bir arada, daima beraber.

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ’a gidişini “Kılıçdaroğlu Elazığ’da” afişiyle duyurmak üzere hazırlanan pankartlar maniyle karşılaşmış, zabıta grupları Kılıçdaroğlu’nun Elazığ ziyaretini duyuran afişleri asılı oldukları yerlerden kaldırmıştı.

Şehrin birçok reklam panosuna Kılıçdaroğlu’nun Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutulan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında söylediği tez edilen “Göğsüne madalya takacağım” kelamlarının yer aldığı afişler asılmış, ismi yolsuzluk tezleriyle gündeme gelen AKP’li Zehra Taşkesenlioğlu‘nun milletvekili olduğu Erzurum’daki pankart da kısa mühlet evvel toplatılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir