CHP’li Bozbey’den Mudanya’ya ‘metrobüs’ müjdesi

BURSA (İGFA) – Cumhuriyetin kuruluşunun mihenk taşı olan Mudanya Mütarekesi’nin imza altına alındığı meskenin olduğu meydanda aday tanıtım toplantısı gerçekleştiren CHP, Bursa Büyükşehir Belediye Lider adayı Mustafa Bozbey ve Mudanya Belediye Lider adayı Deniz Dalgıç ile birlikte kazanma kelamı verdi.

Mudanyalıların ağır iştiraki ve büyük coşkusuyla gerçekleştirilen mitinge, Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Orhan Sarıbal ve İlçe Başkanı Kurtuluş Furkan Atalay da katıldı.

Mudanya ile ilgili projelerini açıklayan CHP Bursa Büyükşehir Belediye Lider Adayı Mustafa Bozbey, ilçeye metrobüs sınırını getireceklerini belirterek, Mudanya’nın ulaşım, otopark ve sarsıntı üzere meselelerinin olduğuna dikkat çekti.

AK Parti idaresindeki Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Mudanya’ya üvey evlat üzere davrandığını tez eden Bozbey, “Ama biz önemsiyoruz. Herkes eşit ve adil bir halde hizmet alacak. Mudanya’daki ulaşım problemlerini çözeceğiz. Zelzeleyle ilgili hazırlıklarımıza süratlice başlayacağız. Kentsel dönüşüm ile Mudanya’yı zelzeleye sağlam bir kent haline getireceğiz. Mudanya’nın denizini temizleyerek insanlarımızın gönül rahatlığı ile denize girebileceği bir yer haline getireceğiz. Üreten bayanlarımıza takviye vereceğiz. Sıkıntılara vakıfız, tahlilleri biliyoruz. Biz bilime inanıyoruz. Onun için yaptığımız işler gerçek oluyor” diye konuştu.

Seçimden çabucak sonra BUSKİ raporlarını kamuoyuyla paylaşacaklarını söyleyen Bozbey, “Hiç tereddüt etmeyin. Biz muslukları kapatacağız. Nasıl ki İstanbul, Ankara Belediyeleri muslukları kapattı, halka verdi.Biz de o denli yapacağız. Öbür yerlere açtıkları muslukları kapatacağız, halka adil ve eşit dağıtacağız.” dedi. Mudanyalılara, 31 Mart günü sandıklara sahip çıkmaya davet eden Bozbey, Mudanya seçmeninden rekor seviyede oy beklediklerini duyurdu.

“DENİZ’İNİZİN HAYALLERİ, UMUTLARI VAR”

Öte yandan seçim otobüsünün “Mudanya seninle kazanacak” sloganları eşliğinde çıkan CHP Mudanya Belediye Lider Adayı Deniz Dalgıç, “Biz; mübadelesine, gayretine, mütarekesine hürmet gösterenlerdeniz. Poyrazına, imbatına, martısına, mis üzere havasına gönül verenlerdeniz. İncirinin, üzümünün, zeytinin, taşının, toprağının manasını bilenlerdeniz. Tarihiyle, tarımıyla, turizmiyle, Mudanya’nın hak ettiği bedeli görmesi gerektiğini düşünenlerdeniz. Mudanya’yı hak ettiği yere getirmek, değişimi inşa etmek için yola çıktık” dedi.
Mudanya için önceliklerini de açıklayan Dalgıç, birinci önceliklerinin ilçeyi zelzele dirençli bir kent haline getirmek olacağını daha sonra da gelir seviyesini yükseltecek projelere imza atacaklarını söyledi. “Tarihimiz, kültürümüz, tarımımız ve denizimiz var. Artık de Deniz’iniz var” diyen Deniz Dalgıç, “Deniz’inizin hayalleri, umutları var. Mudanya’yı dünya çapında bir tarım ve turizm kenti yapacağız. Zira sizlere çok güveniyorum. Birlikte kazanırız, birlikte başarırız” diye konuştu.

Aday tanıtım toplantısı sonrasında CHP Mudanya Belediye Lider Adayı Deniz Dalgıç’ın seçim ofisinin açılışı yapıldı. Deniz Dalgıç, takviyelerinden ötürü Mudanyalılara teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir