Eskişehirli vatandaş: “Hükümet böyle giderse yakında et de yiyemeyeceğiz”

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı kurbanlık fiyatlarını açıkladı. Yardımcı, küçükbaş hayvanların 7 bin TL, büyükbaşların ise 84 bin TL’den başlayacağını söyledi.

Eskişehirli vatandaşlar, kurban fiyatlarının yüksekliğinden yakındı. Eskişehirli vatandaş Fatma Güneş, “Çok değerli. Benim oğlan hiç kesemiyor. Beyefendim 15 sene evvel öldü. Öldü öleli bir tane et görmezler. Sıkıntı geçiniyorum. Kurban kesmek güç. Biri verecek de yiyeceğiz. Geçim çok zor” dedi.

“KESEBİLENLERE GÜZEL OLSUN”

Erdoğan Okçu isimli vatandaş da “Çok yüksek fiyatlar. Üretici de kazanamıyor. Tüketici de alamıyor. Bu hale getirenler düşünsün. Bir şey olacağı da yok. Esasen biz kurban kesmiyoruz. Kesebilenlere güzel olsun diyorum” diye konuştu.

Eskişehirli Nihat Horuz ise şunları söyledi:

“Hükümetimiz bu türlü siyasete devam ederse seneye 100 bin lirayı alırız kurbanı. Çiftçiye dayanak verilmediği sürece her sene bu fiyatlar artacak. Yakında et de yiyemeyeceğiz herhalde. Ben bu sene keseceğim fakat zorlanacağız. Kredi kartıyla alacağız. Daha evvel peşin alıyorduk. Artık o dönemler bitti. Küçük baş alacağız. Büyükbaş çok güç tabi” diye konuştu.

“BİRİ VERECEK DE YİYECEĞİZ, GEÇİM ZOR”

Yaşar Pektaş, “Daha neyini düşüneceğim? Ben 11 bin liraya büyük başa girdim. Nasıl ödeyeceğim onu düşünüyorum artık. Memur emeklisiyim bir de. Ona karşın nasıl para çekeceğim, nasıl konut geçindireceğim? Kurban keseceğiz ancak borçlanarak keseceğiz. 7 kişi ortak girdik. Kişi başına 11 bin lira. Geçen sene 4 bin 700 lira düşmüştü kişi başına. Artık olmuş 11 bin lira. Ne olacak bu türlü? Ülkenin bahtı bu türlü. Yazıklar olsun. Bizi ne hale getirdiler böyle” dedi.

Fatma Güneş ise, “Çok kıymetli. Benim oğlan hiç kesemiyor. Beyefendim 15 sene evvel öldü öleli bir tane et görmezler. 2 tane torun. Her şey kıymetli. Benim damat 15 bin liraya girdi danaya. Olan kesiyor. Olmayan ne olacak? Onun bunun eline bakıyor. Güç geçiniyorum. Kurban kesmek sıkıntı. Biri verecek de yiyeceğiz. Geçim çok zor” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir