Fenerbahçeli Koray Şener’in ismi bu kütüphanede yaşatılacak

Galatasaray – Fenerbahçe derbisi öncesinde kalp krizi geçirerek 22 yaşında hayatını kaybeden Fenerbahçeli taraftar Koray Şener için 1907 Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği (ÜNİFEB) taraftar kümesi ‘Kocaeli’nin 12 İlçesinde 12 Kütüphane’ projesi başlattı. Proje çerçevesinde daha evvel 4 kütüphane açan üniversiteli gençler, beşinci kütüphaneyi de Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan Adem Yavuz İlkokulu’nda hayata geçirdi. Üniversiteli taraftarlar, Şener’in ismini yaşatabilmek ve kütüphaneyi 2 Kasım tarihine yetiştirebilmek için günlerce emek harcadı. Sarı – lacivert renklere boyanan kütüphaneye bir de Koray Şener’in resmi çizildi. Açılışı yapılan kütüphaneye giren Koray Şener’in annesi Gülümser Şener, his dolu anlar yaşadı. İlkokul öğrencileri de kütüphaneye ağır ilgi gösterdi. Program sonrasında taraftar kümesinin üyeleri okulun bahçesinde Koray Şener koreografisi açtı.

Gülümser Şener: “Onların hiç birini Koray’dan ayırmıyorum”
Kütüphane açılışında çok duygulanan ve gözyaşlarına hakim olamayan Koray Şener’in annesi Gülümser Şener, “Duygularımı anlatmaya söz bulamıyorum. Bu çocuklarımız 4 yıldır daima bu türlü yapıyorlar. Çok hoş okulla açtılar. Koray’ın ismine çok hoş toplumsal sorumluluk projeleri yaptılar. Hepsini çok seviyorum. Hepsi benim için birer Koray. Bu kütüphaneyi açmalarının sebebi de bilgili, gelişmiş çocuklar yetiştirmek. Bu kitabı okuyan çocukların da Koray ağabeyleri üzere, buradaki ağabeyleri üzere bilgili, kültürlü, devletine, milletine, ailesine sahip çıkan evlatlar olarak yetişsin istiyoruz. Çocuklarımızın gayretiyle bu türlü bir yer açıldı. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Buraya girdiğim vakit çocuklarımızın hepsinin üzerinde o sarı-lacivertli montları beni çok duygulandırdı. Hepsi benim için bir Koray. Ben onların hiç birini Koray’dan ayırmıyorum. Pandemiden ötürü uzak kalmıştık, hepsini çok özlemişim. Emeklerine sıhhat. Bu tıp toplumsal sorumluluk projelerinde çok hoş çalışmalara imza atıyorlar. Hepsini tebrik ediyorum” dedi.

Gökhan Atayla: “Çok garip bir his, tüylerim diken diken oluyor”
Koray Şener’in ismini yaşatabilmek için 2018 yılında bu türlü bir projeye başladıklarını söyleyen 1907 ÜNİFEB Organize ve Projeler Sorumlusu Gökhan Atayla ise “Koray abimiz kitap okumayı çok seven bir insandı. Gelecek kuşağın de onun üzere okumuş, bilgili olmasını çok istiyoruz. Biz de nasıl ismini yaşatabiliriz diye düşünerek 2018 yılında bu türlü bir işe başladık. O tarihte birinci kütüphanemizi açtık. Bu bizim son kütüphanemiz de olmayacak. Biz kendi ortamızda kardeş üzereyiz. Kan bağı olmasa da kardeş üzere hissediyoruz. Koray’ın annesi bizim de annemiz üzere. Çok garip bir his, tüylerim diken diken oluyor. Çocuklar için uygun bir şey yaptığımızı düşünüyorum. Buruk bir memnunluk var içimde. En azından Koray ağabeyimizin burada ismini yaşatmaya devam ediyoruz. 4 tane açtık, bu beşincisi oluyor. Açmaya da devam edeceğiz, durmayacağız” diye konuştu.

Okul Müdürü Hamza Meral: “Burayı 2 Kasım’a yetiştirebilmek için gece, gündüz çaba ettiler”
Okullarının bu türlü renkli bir kütüphaneye gereksinimi olduğunu söyleyen Adem Yavuz İlkokulu Müdürü Hamza Meral de, “Çocuklarımıza okumayı sevdirmek ismine üniversiteli gençlerimizin yapmış oldukları bu kütüphane için hepsine başka farklı çok teşekkür ediyoruz. Koray Şener kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Hoş bir çalışma yaptılar. Burayı 2 Kasım’a yetiştirebilmek için gece, gündüz çaba ettiler. Bu kütüphaneyi bize kazandırdılar. Çocuklarımızın renkli bir kütüphanede okumayı sevmeleri açısından varlıklı bir kütüphane oldu. İnşallah bundan sonra çok yararlı bir formda okuma çalışmalarımızı burada sınıf sınıf yapacağız” biçiminde konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir