Jorge Jesus’tan UEFA’ya açıklama: Başlangıç aşamasındayız

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, Dinamo Kiev maçı öncesi UEFA’ya açıklamalarda bulundu. Jesus ‘Henüz başlangıç aşamasındayız’ tabirini kullandı.

Jesus’un UEFA’ya yaptığı açıklamalar şu halde;

“Yıllar bana giderek daha fazla bilgi veriyor. Teknik direktörlüm mesleğimde her geçen yıl daha güzele gidiyor. Bugün 60’lı yaşlardayım, 40 yaşımdakinden daha düzgün bir teknik yöneticim.”

“KİTAPLARDAN KOÇLUK YAPILMAZ”

“Benim için en kıymetli şey, oyun fikirlerini ve idman formunu kuran yaratıcı teknik yöneticidir. Her teknik yönetici, başkalarından daha fazla kazanmak için fikirlerini nasıl oluşturacağını bilmek zorundadır. Şayet değilse, kitaplara bağlı kalmanız gerekir, lakin futbol kesin bir bilim olmadığı için kitaplarda asla teknik yöneticilik yapılmaz”

“EN ÇOK CRUYFF ETKİLEDİ”

“Rinus Michels ve Stefan Kovacs ile o büyük Ajax’ın ortaya çıktığı vakitleri gördüm. Oyun hakkında farklı bir fikir ortaya koydular. Herkesin savunma ve atak yapması gereken dinamik futbolun yaratıcısı onlar. Sonra Cruyff bir teknik yönetici olarak bu ideolojiyi takip etti ve ben de bunu gerçekleştirmek istedim. İşte o vakit mesleğim başladı ve Barcelona’da staj yaptım. Beni en çok etkileyen kişi Cruyff’ oldu”

“DAHA BAŞLANGIÇ AŞAMASINDAYIZ”

“Fikirlerinizi uygulama biçiminiz oyuncularla ilgilidir. Fenerbahçe, Avrupa Ligi’nde âlâ gidiyor ancak şimdi bir şey kazanmadı. Fikirlerimin ekip tarafından özümsendiğini söylemek gerçek değil, daha başlangıç aşamasındayız”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir