Kayseri Üniversitesi protokolle taçlandı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Evvelki dönem Milli Savunma Bakanı, TBMM Milli Savunma Kurulu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Kayseri Üniversitesi Develi Seyrani Yerleşkesi’nde “Millet Olma Şuuru ve Türkiye’nin Güvenlik Politikaları” bahisli konferans verdi.

Konferansa katılan Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, gençleri sevgiyle hürmetle selamlayarak konuşmasına başladı. Gençleri çok sevdiklerini söyleyen Lider Büyükkılıç, “Sizleri seviyoruz. Develi’mizin gerçekte hayırseverleri, hayırseverler kenti Kayseri derken, hayırseverler ilçesi Develi olarak da bir bakıma ön plana çıkan değerli bir ilçemiz olarak anılan bu manada, bizlerin de gururu olan bir yaklaşım içerisinde. Biz, Allah’a şükrederek, sizlere hizmet ediyoruz, gençleri çok seviyoruz” dedi.

Konuşmasında ‘İnsanlarının iyisi hizmetkâr olandır’ diyen Lider Büyükkılıç, “Yenilikçi bir anlayış içerisinde sizlere daha hoş bir gelecek bırakma ismine hem merkezimizde hem taşramızda, merkezimizi imar, ihya ederken, taşramızı da ihmal etmeme istikametinde 16 ilçe belediye kardeşimizle hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Zira bizim öğretimizde, insanların iyisi hizmetkâr olandır. İnsanların iyisi yararlı olandır diyoruz” tabirlerinde bulundu.

Büyükkılıç, örnek olmayı öncelediklerini lisana getirerek, “Ayrıştırmadan, ötekileştirmeden herkesi bağrımıza basarak biz onların hizmetkârı olan ve onlarla birlikte yol alan, ay yıldızlı Türk bayrağımızın altında, vatanına, milletine, devletine ve inancına sahip olarak bu anlayışın sahibi Develi’mizin hoş insanlarıyız” halinde konuştu.

Develi’yi âlimler yurdu olarak nitelendiren Büyükkılıç, Kayseri Üniversitesi’nin de en genç üniversite olmasına karşın büyük bir ilerleme gösterdiğini, kentin yüz akı olduğunu kelamlarına ekledi. Büyükkılıç kelamlarının sonunda programa katılan TBMM Ulusal Savunma Komitesi Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar’a, yeni havalimanı terminal binası için ayrılan 221 bin metrekarelik askeri arazi çalışmasında emeği olduğu, kararlı duruşu ile ve pandemiye karşın yaptığı toplantıları nedeniyle teşekkür ederek, “Destan yazılır destan. Yeterli ki varsın paşam, Karabağ’da paşam var, Zeytindalı’nda paşam var, Libya’da paşam var, âlâ ki varsın, minnettarız. Azerbaycan ve Türkiye sizinle gurur duyuyor” dedi.

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kayseri Üniversitesi’nin ülkenin nitelikli insan kaynağını yetiştiren, yalnızca yerleşkede değil, alanda bir üniversite olarak faaliyetlerine devam ettiğini söz ederek, “Kayseri Üniversitesi biraz evvel tanıtım sinemasında de izlediğimiz üzere Kayseri’mizin, Erciyes Üniversitesi üzere marka bedeli olan büyük ve esaslı bir üniversitenin bünyesinden ayrılmış, bu bünyeden ayrılan mesleksel ve teknik yükseköğretimde ülkenin nitelikli insan kaynağını yetiştiren, yalnızca yerleşkede değil, alanda bir üniversite olarak tek yerleşkede değil, 9 farklı yerleşkede faaliyetlerini taraf veren bir üniversitedir. Alanda bir üniversitedir. Uygulamalı odaklı bir üniversitedir ve proje üreten bir üniversitedir” dedi.

TBMM Ulusal Savunma Kurulu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar ise Lider Büyükkılıç’a programa iştirak gösterdiği için teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Kayseri Üniversitesi’nin kısa müddette büyük başarılara ve işlere imza attığını lisana getirerek teşekkür etti, muvaffakiyetlerinin devamını diledi.

Başkan Büyükkılıç’ın atom karınca olarak da anıldığına değinen Akar, “Hem idari manada hem de siyasi manada çok önemli katkılarıyla, çalışmasıyla Kayseri’mize değerli pahalar kattılar, katmaya da devam ediyorlar” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir