Lüleburgaz Belediyesi ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor


Lüleburgaz Belediyesi kış aylarında başladığı sivrisinek, larva uçkun ve benzeri zararlılara karşı mücadelesini hem üreme kaynaklarında hem de sokaklarda yaptığı ULV ilaçlamasıyla sürdürüyor.

Lüleburgaz Belediyesi sivrisinek, larva, uçkun ve diğer zararlılara karşı üreme kaynaklarında ve sokaklarda etkin mücadelesine devam ediyor. Temizlik ve Çevre Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, küresel ısınma nedeniyle her yıl daha da büyük sorun olan zararlılara karşı mücadelesine Şubat ayı itibariyle başladı. Şubat sonundan bu yana zararlıların üreme kaynağı olan alanlarda ilaçlama çalışmalarına başlayan ekipler, yaz aylarının başlamasıyla birlikte sokaklarda ilaçlama çalışması sürdürüyor. Belediyenin ULV ilaçlaması yaz sonuna kadar sürecek. Bununla birlikte üreme kaynaklarında ilaçlama çalışması yıl boyunca devam edecek.

 

Üreme noktaları su birikintileri!

Öte yandan uzmanlar apartmanların bodrumlarında ya da evlerin bahçelerinde unutulan su birikintilerinin sivrisinek ve uçkunların larvaları için üreme kaynağı olduğunu belirterek vatandaşların bu noktalarda su bulundurmamaya özen göstermesi gerektiğini vurguladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir