Sakarya’nın son 5 yılını anlattı

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı, kurum meclis salonunda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin başkanlık ettiği meclis toplantısına ilçe belediye liderleri, komite üyeleri, küme lider vekilleri ve meclis üyeleri katıldı.

Meclisin açılış konuşmasını yapan Lider Şanlı, 5 yıllık vazife mühleti boyunca eğitimden, sıhhate, tarımdan turizme, toplumsal hayattan hizmet dalına kadar hayatın her alanında faaliyete geçirilen 243 projeden kısa kısa bahsederek, “Sakarya’da attığımız sağlam adımların izlerini bıraktık” vurgusu yaptı.

Başkan Büyük, “Büyükşehir Belediyesi olarak 5 yılda elimizden gelen uğraşı gösterdik. Canla başla çalışan tüm takım arkadaşlarımızla, iştiraklerimizle kentimiz için 243 projeyi hayata geçirdik. Her bir projemizin, kentimizin dört bir yanında fark oluşturduğunu, sürdürülebilir kalkınmanın kapılarını araladığını görüyoruz. Eğitimden sıhhate, tarımdan turizme kadar geniş bir yelpazede şekillendirdiğimiz bu projeler, kentimizin her alanında attığımız sağlam adımların izlerini taşıyor. Bu niyetlerle, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, sizleri hürmetle selamlıyorum.” Tabirlerini kullandı.

Öte yandan Ramazan ayında 1 milyon Sakaryalıyla klasikleşen Kitap Sokağı’nda buluşacaklarını tabir eden Lider Şanlı, tüm vatandaşları bu mübarek ayın manevi huzuruna ulaşmak için buraya davet etti.

RAMAZAN’A ÖZEL ETKİNLİKLER

1 ay boyunca gerçekleşecek etkinliklerden bahseden Ulu, “Başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise kurtuluşa vesile olarak dini vecibelerimizi yerine getirdiğimiz Ramazan-ı Şerife bugün kavuştuk. Biliyorsunuz ki Sakarya Büyükşehir Belediyesinde Ramazan demek Kitap Sokağı demek. Bu senede geleneğimizi ihmal etmeyerek sokağımızın açılışını gerçekleştiriyoruz. AKM önünde kurulan bu sokağımızda Ramazan ayı boyunca atölyeler kurulu olacak, tiyatro, meddah ve gölge oyunları sahnelenecek. Bunlara ilaveten Kitap Sokağımızda; tasavvuf dostlarımızın ağır ilgi gösterdiği Tasavvuf musikisi gerçekleşecek olup Ramazan’ın tüm ruhunu bizlere hissettirecektir. Tüm hemşerilerimizi ramazan ayı boyunca açık olacak olan Kitap Sokağımıza davet ediyoruz” dedi.

Meclis toplantısında toplamda 58 husus karara bağlandı. 1. husustan 22. Unsura kadar olan kısım İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ndan geldiği formuyla oy çokluğu sonucunda kabul edildi.

Ayrıca 23 husustan 46. hususa kadar olan kısım ile 54 ve 58. hususlar İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na oy çokluğuyla havale edildi. 47., 48., 49., 51., 52. ve 53. unsurlar de oy birliğiyle kabul edildi. 50. husus dairesinden geldiği biçimde geri çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir