Ukrayna: Rusya’nın füze saldırılarında 12 kişi hayatını kaybetti

Ukrayna, Rusya güçlerinin ortalarında başşehir Kiev’in de bulunduğu birçok kente sabahın erken saatlerinde hava atakları düzenlediğini, akınlarda en az 12 kişinin ömrünü yitirdiğini, 20 kişinin yaralandığını argüman etti.

Reuters’ın haberine nazaran, Ukrayna’nın Uman kentindeki mahallî yetkililer, birtakım binalara füzelerin isabet etmesi sonucu en az 10 kişinin hayatını kaybettiğini, 17 kişinin ise yaralandığını duyurdu. Dinyeper’de de Belediye Başkanı Boris Filatov, kentte bir bayan ve üç yaşındaki bir kız çocuğun ömrünü yitirdiğini, üç kişinin yaralandığını açıkladı.

‘KİEV’E ATILAN 23 FÜZEDEN 21’İ VURULDU’

Interfax haber ajansına nazaran Kremençuk ve Poltava kentlerinde de patlamalar olurken, Ukraynalı yetkililer başşehir Kiev’e atılan 23 füzeden 21’inin ve iki silahlı hava aracının hava savunma sistemleri tarafından vurulduğunu söyledi.

Askeri yetkililer, başşehir Kiev’in 51 gün ortadan sonra birinci defa füze saldırısına gaye olduğunu kaydetti. Kentte ölen ya da yaralanan olup olmadığı ise şimdi netlik kazanmadı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir