Zelenskiy halkına çağrıda bulundu: Daha dikkatli olmalıyız!

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ulusa sesleniş konuşmasında, Rusya’nın son bir haftada düzenlediği akınların güç altyapısına yönelik olduğunu belirtti.

Zelenskiy, “Teröristlerin asıl amacı güç. Bu nedenle şuurlu olarak elektrik tüketimi konusunda lütfen eskisinden daha dikkatli olun. Devletimizin güç sanayisinin istikrarı, Ukrayna’nın her kentine ve bölgesine bağlı” dedi.

Sabah ve akşamları elektrik kullanımının yoğunluğuna dikkat çeken Zelenski, “Özellikle sabah ve akşam ağır tüketim saatlerinde lütfen çok fazla elektrik kullanan aygıtların kullanımını sınırlayın” dedi.

“BİZİ DURDURAMAYACAKLAR”

Zelenskiy, Rusya’nın taarruzlarının Ukrayna ordusunu durduramayacağını belirterek, “Şunu vurgulamak istiyorum; teröristlerin akınları ordumuzu durduramaz. Rus propagandacıları, altyapımıza ve insanlara yönelik bu terörün ordumuzun faal aksiyonlarını bir biçimde yavaşlatabileceğini yahut savunmamız için birtakım zorluklar yaratabileceğini söylerken palavra söylüyorlar. Ukraynalılar birleşti ve Rusya’nın bu savaşı kazanma bahtının olmadığını kesin olarak biliyorlar. Savunma güçlerimiz, ülkeyi savunmak için gereksinim duydukları her şeyi alıyor ve her gün ileriye yanlışsız ilerliyor” diye konuştu.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir